چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵

جبار کوچکی نژاد تأکید کرد؛

ضرورت اصلاح قوانین مربوط به تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی در برنامه هفتم توسعه کشور

دیدار کوچکی نزاد با مدیرکل گیلان

جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان بر ضرورت حل مشکلات نهاد کتابخانه های عمومی در حوزه های مختلف تاکید و از آمادگی خود برای پیگیری این مشکلات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، صبح روز دوشنبه(6مرداد) با پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان دیدار و در خصوص وضعیت کتابخانه های عمومی استان، مشکلات نهاد کتابخانه های عمومی کشور و میزان اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل کتابخانه مرکزی رشت تبادل نظر کرد.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اشاره به مشکلات مالی کشور و نیز کمبود اعتبار برای تامین نیازهای دستگاه های اجرایی برای اتمام پروژه های عمرانی، یکی از مهم ترین راه های اتمام پروژه های در دست احداث را استفاده از ظرفیت خیرین و نهادهای حمایتی نظیر بنیاد برکت دانست.

جبار کوچکی نژاد با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس بنیاد برکت و معاونان این بنیاد به استان گیلان طرح موضوع تکمیل برخی از کتابخانه های عمومی استان در نشست با این هیات را از برنامه های خود عنوان کرد.

کوچکی نژاد همچنین به مشکلات و موانع قانونی نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز اشاره کرد. وی با بیان اینکه به زودی قانون برنامه هفتم توسعه کشور در مجلس بررسی خواهد شد، بر لزوم اصلاح قوانین مربوط به تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی به نفع کارکنان و کتابداران پرتلاش این نهاد تاکید کرد.

وی همچنین لازمه اصلاح این قوانین را پیگیری های وسیع و هدفمند از سوی دست اندرکاران نهاد کتابخانه های عمومی عنوان و از آمادگی خود برای برگزاری نشست های تخصصی در کمیته اجتماعی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با مدیران ارشد نهاد خبر داد.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار اتمام پروژه کتابخانه مرکزی رشت با توجه به تخصیص اعتبارات لازم را یکی از مهم ترین اولویت های فرهنگی استان برشمرد و گفت: امیدوار هستیم با پیگیری های صورت پذیرفته از سوی مسئولان و نمایندگان استان در نیمه دوم سال جاری شاهد افتتاح این کتابخانه در استان باشیم.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان تلاش برای اتمام پروژه های در دست احداث، ایجاد کتابخانه های عمومی قابل حمل و نقل کانکسی در مناطق کمتر توسعه یافته استان و نیز پیگیری اتمام بزرگ ترین کتابخانه عمومی شمال کشور تا پایان سال جاری را از مهم ترین برنامه های این مجموعه عنوان کرد.

پریسا کرمی همچنین با اشاره به برگزاری جلسات تخصصی دبیرکل، معاونان و مدیران ارشد نهاد کتابخانه های عمومی کشور با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی که از ابتدای سال جاری آغاز شده، از جبار کوچکی نژاد برای حضور در این نشست های ویژه دعوت کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 9 =