شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸

از سوی موسسه مهر گیتی انجام شد؛

اهدای ۱۵۰۰ جلد کتاب به کتابخانه های عمومی شهرستان بیجار

اهدای کتاب

موسسه‌ نیکوکاری غیردولتی مهر گیتی با هدف کمک به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تامین منابع جدید برای کتابخانه های عمومی، یک هزار و ۵۰۰ جلد کتاب به کتابخانه های عمومی شهرستان بیجار اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، موسسه‌ نیکوکاری غیردولتی مهر گیتی با هدف کمک به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تامین منابع جدید برای کتابخانه های عمومی، یک هزار و ۵۰۰ جلد کتاب به کتابخانه های عمومی شهرستان بیجار اهدا کرد. این موسسه با هدف ارتقای سطح فرهنگ ایجاد شده و یکی از اقدامات ارزنده آن اهدای کتاب به مناطق کم‌برخوردار است. 

کتاب‌های اهدایی از سوی این موسسه به کتابخانه های عمومی بیجار غالبا در موضوعات کودک و نوجوان، عمومی و منابع کنکور هستند که پس از تائید توسط کارشناسان مربوطه به منظور استفاده علاقمندان در قفسه کتابخانه های عمومی شهرستان قرار می گیرد.

در حال حاضر  ۹۸ هزار نسخه کتاب در موضوعات متنوع در ۶ باب کتابخانه عمومی شهرستان بیجار وجود دارد و ۴ هزار و ۳۰۰ نفر عضو این مراکز هستند.

گفتنی است، پویش «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» از طرح های نهاد کتابخانه های عمومی کشور، به منظور ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تأمین و تقویت منابع کتابخانه‌های عمومی و ایجاد تعلق در تأمین منابع کتابخانه‌ها و معرفی کتابخانه‌های عمومی اجرا می شود. بر این اساس، مردم و خیرین می‌توانند با مراجعه به نزدیک ترین کتابخانه عمومی، کتاب‌های خوانده شده و بدون استفاده خود را برای استفاده دیگران به کتابخانه هدیه کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 2 =