چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸

با هدف بررسی مشکلات کتابخانه‌های عمومی انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی سمنان و رئیس مجمع نمایندگان استان

نماینده

مدیرکل کتابخانه های عمومی سمنان با هدف بررسی و رفع مشکلات کتابخانه های عمومی با رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، حسین شاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان و سید ابراهیم موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود به‌منظور بررسی مشکلات کتابخانه‌ها و کتابداران با علی‌اصغر خانی، رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان و نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

علی‌اصغر خانی، رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان و نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، گفت: نمایندگان استان سمنان در جذب بودجه و اعتبارات برای توسعه استان یک‌صدا بوده و تعامل خوبی بین آن‌ها وجود دارد. تعادل و تعامل بین نمایندگان استان سمنان باید به دستگاه‌های اجرایی نیز تسری یابد تا با این تفکر مشکلات را کاهش دهیم.

وی افزود: بایستی برای ارتقای وضعیت مالی و معیشتی کتابداران کشور طرح‌ها و پیشنهادهای کارشناسی شده توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور جمع‌بندی و ارائه شود تا با کمک نمایندگان در صحن مجلس در قالب طرح، بررسی و تصویب شود.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همگان باید برای ارتقا و بهبود وضعیت این شهرستان تلاش کنند، تأکید کرد: رشد و توسعه بسطام، مجن، کلاته خیج و دیگر شهرهای این استان تا حدودی قابل‌قبول است. به دلیل مسافت اندک شهرستان میامی با شاهرود، نیروهای جوان و کارآمد در این شهرستان ماندگار نیستند که باید برای این موضوع تدبیری اندیشه شود.

خانی تعامل مدیران دستگاه‌های اجرایی با نمایندگان استان سمنان را در پیشبرد سریع اهداف و برنامه‌ها بسیار مؤثر دانست.

در ادامه حسین شاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ضمن بیان اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی، نهادی عمومی و غیردولتی است که از بودجه عمومی کشور استفاده نمی‌کند، گفت: عمده اعتبارات نهاد کتابخانه‌های عمومی از واریز نیم درصد درآمد شهرداری‌ها و کمک‌های وزارت ارشاد تأمین می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ضمن دعوت از نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان برای تشکیل جلسه‌ای با حضور نمایندگان استان و دبیرکل نهاد، عنوان کرد: تشکیل این جلسه می‌تواند زمینه خوبی برای طرح و بررسی مشکلات  و آگاهی نمایندگان از مسائل باشد.

وی تصریح کرد: پیشنهادها و طرح‌هایی برای حل مشکلات مالی نهاد وجود دارد.

گفتنی است، در حال حاضر ۲۰ باب کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی در شهرستان شاهرود فعالیت می کند و ۱۴ هزار نفر عضو این کتابخانه‌ها هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 5 =