چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵

نماینده مردم شیراز و زرقان عنوان کرد؛

کمک به کتابخانه‌ها از اولویت‌های نمایندگان مجلس است

نماینده مردم شیراز در مجلس

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در نشستی با نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی به بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی این کلانشهر پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در ادامه نشست‌های خود با نمایندگان مردم در خصوص بررسی مسائل و مشکلات نهاد کتابخانه‌های عمومی؛ ۶ مرداد ماه، با جعفر قادری از نمایندگان مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

جعفر قادری، نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اعلام حمایت از کتابخانه‌های عمومی، عنوان کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی حوزه‌ای است که باید بر روی آن تمرکز شود. کمک به کتابخانه‌ها از اولویت‌های ما است و برای ارتقای شاخص های کتابخوانی تلاش می کنیم. در کنار نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ایستاده‌ایم تا مشکلات پیش روی این سازمان تاثیرگذار حل شود.

وی افزود: برای اطلاع از وضعیت و نیازهای کتابخانه‌های عمومی و گفت‌وگو با کتابداران از کتابخانه‎های شهر شیراز بازدید خواهم کرد.

قادری با اشاره به ظرفیت بسیار خیرین در استان فارس، گفت: لازم است جذب کمک‌های خیرین در حوزه فرهنگ بیشتر شود و خیرین نیک‌اندیش استان را به سوی ساخت و تجهیز کتابخانه‌ها سوق دهیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس نیز در این دیدار با اشاره به اینکه کتابخانه های عمومی در شیراز نیازمند توجه جدی هستند، عنوان کرد: زیربنای کتابخانه های عمومی در شهر شیراز با حد مطلوب فاصله بسیاری دارد و باید در این خصوص برنامه ریزی کرد.

روح الله منوچهری با بیان اینکه شیراز تنها کلانشهری است که کتابخانه مرکزی ندارد، به لزوم تعیین تکلیف دو پروژه مهم کتابخانه ای در شیراز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه پس از چندین سال پیگیری، زمین کتابخانه مرکزی شیراز تعیین شده و در مرحله واگذاری است. همچنین پروژه بهسازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب نیز از ابتدای سال آغاز شده است.

وی با اشاره به  پایتختی کتاب شیراز، افزود: شیراز در حوزه کتابخوانی پتانسیل و ظرفیتی بی نظیر دارد. در نظر داریم در سال ۹۹ که عنوان پایتخت کتاب ایران از آن شیراز است، شاهد تحول بسیاری در حوزه کتابخانه های عمومی این شهر باشیم.

منوچهری در ادامه با تأکید بر اینکه نهاد کتابخانه های عمومی کشور با کسری بودجه مواجه است، گفت: عدم توجه کافی در حوزه قانون گذاری نهاد کتابخانه های عمومی، این سازمان مردمی و خدمات رسان را با مشکلاتی روبه رو کرده است؛ ارائه طرحی کاربردی برای اصلاح تناقضات قانون گذاری و بودجه در مجلس و حمایت نمایندگان مردم از این طرح، نقطه عطفی در راه شکوفایی کتابخانه های عمومی خواهد بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 8 =