چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:

توسعه کتابخانه های عمومی کاهش معضلات اجتماعی را به دنبال خواهد داشت

بازدید گودرزی1

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید از پروژه ساخت کتابخانه های استاد آیتی و شهید باهنر بروجرد، توسعه کتابخانه های عمومی را یکی از راهکارهای کاهش معضلات اجتماعی بیان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، عباس گودرزی، نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون اجتماعی به همراه فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ احمد حسین فتایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ میثم زندیه شیرازی، مسئول حراست کتابخانه های عمومی استان؛ داوود پهلوان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد از دو پروژه ساخت کتابخانه های عمومی استاد آیتی و شهید باهنر این شهرستان بازدید کرد و از نزدیک در جریان امور قرار گرفت.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در این بازدید بیان کرد: دین مبین اسلام به کتاب و کتابخوانی توجه و اهمیت ویژه ای قائل است. علما و بزرگان ما در تمامی مراحل زندگی خود به مطالعه مشغول بوده و بر این امر تاکید داشته اند.

عباس گودرزی افزود: گاهی مطالعه یک کتاب مسیر زندگی انسان را دگرگون ساخته و سرنوشت وی را تغییر می دهد. توسعه کتابخانه های عمومی یکی از بهترین راهکارهای کاهش معضلات اجتماعی در کشور است؛ از این رو ضرورت دارد مسئولان امر در خصوص ترویج فرهنگ مطالعه و سهولت دسترسی عموم مردم به کتابخانه ها اهتمام بیشتری داشته باشند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه رفع موانع توسعه کتابخانه های عمومی را در مجلس شورای اسلامی پیگیری می کند، تصریح کرد: افتتاح کتابخانه درجه یک استاد آیتی مهم ترین مطالبه فرهنگی مردم شهرستان است که باید با حمایت مسئولان استان و تلاش مسئولان شهرستان هرچه زودتر به بهره برداری برسد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان نیز در این بازدید گفت: عملیات ساخت کتابخانه درجه یک عمومی استاد آیتی بروجرد در زمینی به مساحت ۲۲۵۷ مترمربع از چند سال قبل آغاز و مراحل پایانی خود را سپری کرده و با نصب چیلر به پایان می رسد. کتابخانه شهید باهنر نیز در زمینی به مساحت 800 مترمربع با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.

فرشته طهماسبی ادامه داد: بر اساس قول اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مجری این دو پروژه، در سال جاری عملیات ساخت کتابخانه های مذکور  پایان یافته و تحویل بهره بردار داده خواهد شد. نهاد کتابخانه های عمومی نیز به عنوان بهره بردار بلافاصله نسبت به تجهیز و افتتاح آن ها اقدام خواهد کرد.

وی همچنین در این بازدید ضمن برشمردن برخی از نواقص قانونی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، از عباس گودرزی، نماینده مردم بروجرد درخواست کرد در این خصوص همکاری لازم را داشته باشد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 5 =