شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

با هدف بررسی مشکلات حوزه انتخابیه صورت گرفت؛

دیدار رئیس مجمع نمایندگان قزوین با مردم در کتابخانه امام خمینی(ره)

سیاهکلی

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی با حضور در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) با مردم دیدار کرد و به بررسی مشکلات آنان پرداخت. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، لطف اله سیاهکلی، رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی با حضور در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) با مردم دیدار کرد و به بررسی مشکلات در حوزه انتخابیه خود پرداخت. 

لطف اله سیاهکلی ضمن بازدید از بخش های مختلف کتابخانه گفت: برنامه های مختلف فرهنگی که موجب جذب هرچه بیشتر مردم به سمت مطالعه و کتابخوانی می شود، قابل تقدیر بوده و شایسته است مورد حمایت بیشتر مسئولان و مدیران قرار گیرد.

این نماینده مجلس یادآور شد: شایسته است تمامی مسئولان و دست اندرکاران در این زمینه وارد عمل شده و برای تبدیل کتابخانه ها به مکانی با نشاط و پویا که ارائه دهنده مجموعه ای از خدمات فرهنگی و آموزشی مثبت و موثر باشد، وارد عمل شوند.


سیاهکلی عنوان کرد:  اگر به حوزه فرهنگ توجه و در این زمینه سرمایه‌گذاری شود، مردم و جامعه منتفع خواهند شد. کتابخانه‌های عمومی نهادی کاملا مردمی، فرهنگی و خدمت‌رسان هستند و رسالت آن ها ارتقای سطح آگاهی و کیفیت زندگی مردم است.

در جریان این بازدید فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن تقدیر از اقدام ارزشمند رئیس مجمع نمایندگان استان، بیان کرد: برای ایجاد و ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نیاز به الگوسازی است؛ این امر می تواند با حضور افرادی که دارای پایگاه مردمی و یا چهره های شاخص فرهنگی، هنری و علمی و ... هستند، در کتابخانه ها که فضایی امن برای  مطالعه است، انجام شود. حمایت و همراهی مسئولان در حوزه فرهنگ و به ویژه کتاب و کتابخوانی زمینه ساز پیشرفت و حرکت سریع تر مجموعه کتابخانه های عمومی به سمت اهداف است.

محمدبیگی با بیان اینکه در استان قزوین ۶۰ باب کتابخانه عمومی فعال وجود دارد، از عضویت ۶۵ هزار قزوینی در کتابخانه های استان خبر داد و گفت: تلاش همه کتابداران کتابخانه های عمومی استان جذاب سازی فضای کتابخانه های عمومی و جذب اقشار مختلف مردم به کتابخانه ها با استفاده از ظرفیت های موجود در این فضا و فعالیت های فرهنگی ویژه است.

در پایان نماینده مجلس شورای اسلامی از بخش های مختلف کتابخانه امام خمینی (ره) بازدید کرد.

وی از نزدیک در جریان فعالیت های این کتابخانه قرار گرفت و عضو افتخاری این کتابخانه شد.


گفتنی است، در حاشیه این بازدید تعدادی از مراجعه کنندگان عضو کتابخانه امام خمینی (ره) شدند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 10 =