شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳

رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی:

 مطالبات کتابداران را در مجلس یازدهم پیگیری خواهیم کرد

دیدار با رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری

رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از اعلام آمادگی خود جهت  پیگیری مطالبات کتابداران در مجلس یازدهم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری روز چهارشنبه ۸ مرداد ماه با حجت الاسلام والمسلمین جعفری، رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات کتابخانه های شهرستان، اصلاح تعارضات قانونی بودجه نهاد، وضعیت معیشت کتابداران و شهرهای فاقد کتابخانه بحث و تبادل نظر کردند.

حجت الاسلام والمسلمین امیرقلی جعفری در این دیدار گفت: رسالت کتابخانه ها رسالت والایی است چرا که توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی، توسعه فرهنگی، اعتقادی و علمی جامعه را در پی دارد که از نسلی به نسل دیگر در سطحی بالاتر منتقل می شود.


رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی افزود: کتابداران مظلوم هستند و مشکلات آنان به مجلس منعکس شده است و قطعا مشکلات معیشتی کتابداران، توسعه کتابخانه ها و برخورداری مردم از امکانات کتابخانه ای در شهرهای فاقد کتابخانه  را به کمیسیون فرهنگی مجلس منتقل و با تمام وجود پیگیری خواهیم کرد.


وی اظهار داشت: کتابخوانی نیاز به جاذبه های جدید دارد و این به هنر مجموعه نهاد کتابخانه های عمومی کشور بر می گردد و باید با ابزارها و شیوه هایی نو کتابخوانی را بسط دهیم و قطعا در این راه، ما همراه شما خواهیم بود.


نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی به نیاز برخی مناطق پر جمعیت و تازه تاسیس این شهرستان  اشاره کرد و خواستار اتخاذ تدابیر لازم جهت ایجاد کتابخانه به عنوان یک مرکزی فرهنگی مهم جهت کاهش آسیبهای اجتماعی در این مناطق شد. 


در ادامه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز ضمن اشاره به ساختار نهاد به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی به بحث تعارض پرداختی دولت به نهاد و بودجه مورد نیاز آن اشاره کرد و افزود: کمک های پرداختی به نهاد تنها کفاف بخش کوچکی از هزینه ها را می دهد و این در حالی است که کتابخانه ها نیازمند تجهیزات و منابع به روز کتابخانه ای، هزینه جهت اجرای برنامه های فرهنگی، پرداخت حقوق کتابداران مبتنی بر فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و جذب نیروهای جدید هستند و برای رفع این مشکلات باید در سطح کلان به کتابخانه ها کمک و تناقضات موجود در قانون تأسیس و نحوه اداره کتابخانه‌ها اصلاح گردد.


خلیل مقدم در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت کتاب و کتابخوانی در شهرستان بروجن اشاره کرد و افزود: با وجود تمامی مشکلات با رای زنی های انجام شده، شاداب سازی تمامی کتابخانه های موجود در شهرستان بروجن انجام شده است ولی هنوز بخشهایی از مناطق آسیب پذیر این شهرستان فاقد کتابخانه بوده و ایجاد کتابخانه در این مناطق علی رغم وجود خیرین، نیازمند حمایت و همکاری جهت رفع موانع پیش رو می باشد. 


در پایان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم شهرستان بروجن برای تشکیل جلسه‌ای با حضور نمایندگان استان و دبیرکل نهاد دعوت کرد.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 3 =