چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵

به منظور توسعه همکاری ها و بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با فرماندار خرم آباد

فرماندار خرم آباد - کراپ‌شده

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان به‌ منظور توسعه همکاری ها و بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی خرم آباد با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی به ‌منظور توسعه همکاری ها و تسریع در تکمیل پروژه های کتابخانه ای خرم آباد با جعفر طولابی، فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه عمومی شهرستان خرم آباد، بیان کرد: کتابخانه مرکزی خرم آباد بزرگ ترین پروژه فرهنگی استان بوده که در حال حاضر مراحل پایانی خود را طی می کند. امید است با همکاری دستگاه های مربوطه از جمله اداره کل راه و شهرسازی به عنوان مجری پروژه این کتابخانه به زودی تکمیل شود.

فرشته طهماسبی افتتاح کتابخانه مرکزی را در آینده نزدیک یک ضرورت دانست و گفت: انتظار داریم در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان خرم آباد در خصوص تصویب اعتبارات پروژه ها، نگاه ویژه ای به کتابخانه مرکزی شود.

وی همچنین در خصوص کتابخانه عمومی حضرت مهدی(عج) گفت: پروژه مقاوم سازی ساختمان این کتابخانه به دو بخش تقسیم شده که فاز اول آن سال گذشته به پایان رسید. فاز دوم نیز از محل اعتبارات عمرانی سال جاری آغاز خواهد شد که لازم است در خصوص تامین اعتبار حداکثری آن مساعدت شود.

فرماندار خرم آباد نیز در این دیدار عنوان کرد: اهمیت کتاب و کتابخوانی و کار بزرگی که باید در سطح جامعه برای ارتقای سرانه مطالعه انجام شود، تنها از عهده مجموعه کتابخانه ها بر نمی‌آید و نیازمند مشارکت همگانی است. در این زمینه یک عزم جدی نیاز است و از ظرفیت همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها و حتی بخش خصوصی هم باید استفاده کرد.

جعفر طولابی با تاکید بر اهمیت توسعه فرهنگ در جامعه، یکی از مؤلفه‌های فرهنگ را بحث کتاب و کتابخوانی دانست و تصریح کرد: همه وظیفه داریم به توسعه شهرستان کمک کنیم.

فرماندار خرم آباد در پایان افزود: در بحث تصویب و جذب اعتبارات کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد در حوزه تعمیر و تجهیز، نهایت همکاری از سوی فرمانداری خرم آباد انجام خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 0 =