شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷

طی سفری یک روزه به استان لرستان انجام شد؛

بازدید مدیران‌کل حراست و امور عمرانی نهاد از پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد

بازدید مدیران نهاد از لرستان1

مدیران‌کل حراست و امور عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سفری یک روزه به استان لرستان از پروژه کتابخانه مرکزی و پروژه مقاوم سازی کتابخانه حضرت مهدی(عج) خرم آباد بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، عباس نعمتی، مدیرکل حراست و هادی امیری، مدیرکل امور عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سفری یک روزه به استان لرستان با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و میثم زندیه شیرازی، مسئول حراست کتابخانه های عمومی لرستان از پروژه کتابخانه مرکزی و پروژه مقاوم سازی کتابخانه حضرت مهدی(عج) خرم آباد بازدید کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در این بازدید بیان کرد: کتابخانه عمومی حضرت مهدی(عج) در منطقه ای با تراکم بالای جمعیت شهر خرم آباد قرار داشت که متاسفانه به علت عدم استحکام ساختمان این کتابخانه تعطیل شد. پس از بررسی های لازم و ضرورت بازگشایی مجدد این کتابخانه، پروژه مقاوم سازی در دو بخش آغاز شد که سال گذشته فاز اول آن به اتمام رسید؛ امید است فاز دوم آن نیز با مساعدت مسئولان به ویژه در بحث تامین اعتبار به زودی انجام شود. 

فرشته طهماسبی در خصوص کتابخانه مرکزی نیز گفت: پروژه ساخت کتابخانه مرکزی به عنوان بزرگ ترین پروژه فرهنگی استان در زمینی به مساحت هشت هزار مترمربع آغاز و دارای پیشرفت بیش از هفتاد درصد است. در حال حاضر این پروژه فعال بوده و در مرحله ساخت و نصب دستگاه چیلر قرار دارد.

مدیرکل حراست نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز در این بازدید با بیان اینکه کتابخانه های عمومی متعلق به همه مردم بوده و بدون هیچ واسطه ای مشغول به خدمت رسانی هستند، گفت: عوامل مختلفی در ترغیب مردم به حضور در کتابخانه های عمومی موثر است که از مهم ترین آنها می توان به سهولت دسترسی و امکانات موجود در کتابخانه اشاره کرد. تکمیل و افتتاح پروژه های کتابخانه ای در استان لرستان و شهرخرم آباد، می تواند گام مهمی در جهت توسعه و گسترش فرهنگ مطالعه در استان باشد.

مدیران‌کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور پس از شنیدن توضیحات پیمانکاران پروژه های کتابخانه مرکزی و مقاوم سازی کتابخانه حضرت مهدی (عج) از بخش های مختلف این کتابخانه بازدید و از نزدیک در جریان امور قرار گرفتند.

گفتنی است، عباس نعمتی، مدیرکل حراست و هادی امیری، مدیرکل امور عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ضمن دیدار با کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان با حضور در کتابخانه عمومی غدیر شهر خرم آباد با کتابداران این کتابخانه نیز به گفتگو پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 10 =