دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰

با حضور کتابداران و ارادتمندان حسینی؛

موکب مجازی «یک اربعین فراق» برگزار شد

موکب مجازی «یک اربعین فراق»

در آستانه اربعین اباعبدالله الحسین(ع)، موکب مجازی «یک اربعین فراق» با حضور کتابداران و ارادتمندان اباعبدالله الحسین(ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، در آستانه اربعین اباعبدالله الحسین(ع)، موکب مجازی «یک اربعین فراق» با حضور کتابداران و ارادتمندان اباعبدالله الحسین(ع) روز چهارشنبه ۱۶ مهرماه به صورت مجازی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی حافظی‌نسب، سخنران مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام عزای اباعبدالله الحسین(ع) به آیه ۱۷ سوره رعد اشاره کرد و گفت: معنای واقعی این آیه را می‌توان در واقعه کربلا به وضوح دید. خدا آب و کف روی آن را برای نشان دادن حق و باطل مثال می‌زند که باطل چون، آن کف به زودی نابود می‌شود و اما حق چون آب که به خیر و منفعت مردم است، در زمین درنگ می‌کند و می‌ماند.

وی ادامه داد: چهل سال تبلیغات گسترده دشمنان اسلام بر علیه اهل بیت(ع) برای حذف اصل دین مبین اسلام از زندگی مردم با یک واقعه زیر و رو شد و یزید لعنت الله علیه، با خطبه امام سجاد(ع) مجبور شد به ظاهر توبه کار شود. سه روز از منزل خود خارج نشد و سپس اهل بیت امام حسین(ع) را با احترام به سوی مدینه بازگرداند.

حجت الاسلام حافظی‌نسب افزود: در واقعه کربلا، همان کف‌های آب که بر موج حوادث آن روز سوار بودند، تصورشان این بود که امام حسین(ع) را شکست داده و پیروز تاریخ هستند. حال آنکه وقتی طوفان کربلا آرام گرفت با خطابه، صبوری و عزتمندی خاندان اباعبدالله دیدند که جز رسوایی برایشان چیزی نمانده و آنچه ماند و همچنان در رگ‌های زمان جریان دارد، حسین(ع) است.

سخنران مراسم تصریح کرد: امروز نیز با همه فراز و فرودها و با همه گناهانی که داریم، اربعین و محرم و صفر واقعیت جامعه جهانی را در ارادت به اهل بیت(ع) آشکار می‌کند. امروز اگرچه دستمان از کربلا کوتاه است اما آموزه‌های کربلا در زندگیمان جاری بوده و کمک مومنانه، مواسات اسلامی و گره‌گشایی از نیازمندان که خصلت همیشگی این خاندان بوده است، نمود بیشتری یافته و با قدرت در حال انجام است.

حافظی‌نسب همچنین بیان کرد: ارزش قیام امام حسین(ع) در سه روز تجلی ویژه‌ای پیدا می کند: یوم الظهور، یوم الرجعت و یوم القیامه. در روز ظهور همه متوجه این معنا خواهند شد که ظهور امام زمان(عج) محصول خون سیدالشهدا علیه السلام است. در روز رجعت که امام حسین علیه السلام بر می‌گردد و اتفاقات عجیبی که در روایات مختلفی نقل شده رخ خواهد داد و در روز قیامت هم که امام حسین(ع) شفاعت جمع کثیری را برعهده می‌گیرد، همگان متوجه این عظمت خواهند شد.

در ادامه برنامه حجت الاسلام والمسلمین بهنام فیاض، از مادحین استان نیز با مدیحه‌سرایی حال و هوای دیگری به مراسم بخشید.

در بخش دیگر این برنامه همچنین، مهدی شورگشتی، امیررضا احمدی و مریم ناظمی از شاعران آیینی استان، به قرائت اشعارشان با موضوع امام حسین و واقعه کربلا پرداختند.

حسن ختام این برنامه، نقالی آیسان نصیری، از گروه کودکان شاهنامه‌خوان البرزی بود که به ارائه نقلی از کودک سه ساله اباعبدالله الحسین(ع) پرداخت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 0 =