چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان:

برگزاری مسابقات فرهنگی موجب جذب مخاطب به کتابخانه می‌شود

نماینده

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به لزوم انجام فعالیت های فرهنگی توسط کتابداران، گفت: برگزاری مسابقات فرهنگی موجب جذب مخاطب به محیط کتابخانه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان و جمعی از کارکنان این اداره کل به‌منظور برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی برای توسعه کتاب‌خوانی با آیت اله سید محمد شاه‌چراغی، نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار آیت الله شاه‌چراغی اظهار داشت: کتابخانه‌ها بایستی مکان جذاب برای مراجعه‌کنندگان باشند. برگزاری مسابقه‌های فرهنگی مانند مسابقه کتاب‌خوانی در جذب مخاطبان به محیط کتابخانه و توسعه فرهنگ مطالعه مؤثر است. انجام کار فرهنگی یکی از مهم‌ترین وظایف کتابخانه‌ها است. در دین مبین اسلام به کتاب، خواندن و نوشتن توجه ویژه‌ای شده است.

خطیب جمعه سمنان با اشاره به اجرای طرح اهدای کتاب در استان سمنان از مردم و مسئولان خواست به کتابخانه های عمومی کتاب اهدا کنند.

وی افزود: کتابخانه‌های عمومی بایستی کتاب‌های اهدایی را جمع‌آوری و از آن‌ها حفاظت کند؛ این کتاب‌ها سرمایه ارزشمندی است.

آیت الله شاه‌چراغی با اشاره به حضور فعال خیرین استان سمنان در همه زمینه‌ها، اظهار داشت: بایستی برای توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی از ظرفیت خیرین استفاده شود.

در ادامه محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان اظهار داشت: فعالیت‌های فرهنگی مطلوبی توسط کتابداران در طول سال برگزار می‌شود.

وی نقش خانواده را در ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی مهم دانست و گفت: اگر فرزندان از دوران کودکی با کتاب انس بگیرند، همیشه از مطالعه لذت خواهند برد. مطالعه، جزئی از نیازهای اجتماعی انسان است که هر فردی به‌وسیله آن، با اندیشه‌ها و افکار دیگران ارتباط برقرار می‌کند و از دستاوردهای علمی و ادبی دیگران بهره‌مند می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان خاطرنشان کرد: مطالعه می‌تواند نشأت گرفته از انگیزه‌های گوناگونی باشد که مهم‌ترین آن‌ها میل شخصی، علایق ذوقی و حرفه‌ای و وسعت بخشیدن به این نوع علایق و ارضای نیازهای مبرم فکری، روحی و معنوی است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 1 =