شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۱

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان مطرح کرد؛

کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی یک پایگاه مهم فرهنگی است

مومن

با هدف پیگیری برای احداث کتابخانه جدید و برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های فرهنگی در روستای مومن‌آباد نشستی با حضور محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، با هدف پیگیری احداث کتابخانه جدید و برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های فرهنگی در روستای مومن‌آباد نشستی با حضور محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ علیرضا نوچه ناسار، بخشدار مرکزی سرخه؛ سعید دهقانلو، معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ سعید قادر زاده، رئیس شورای اسلامی روستای مومن‌آباد؛ نسرین قلی بیک، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرخه؛ زهرا مومن‌آبادی، مسئول کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی روستای مومن‌آباد؛ مهدی ضمیری، کارشناس عمرانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان و محمد مومن‌آبادی، معتمد و خیر روستای مومن‌آباد برگزار شد.

محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در این نشست ضمن قدردانی از زهرا مومن‌آبادی، مسئول کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی، گفت: برگزاری فعالیت‌های فرهنگی در روستاها بسیار مهم و ضروری است. خوشبختانه کودکان و نوجوانان این روستا استقبال چشمگیری از برنامه‌های فرهنگی کتابخانه دارند.

طاهریان با تأکید بر اینکه هم‌اکنون برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا فعالیت فرهنگی کتابخانه‌های عمومی در بستر فضای در حال برگزاری است، اظهار داشت: فعالیت کتابدار کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی در بستر فضای مجازی بسیار چشمگیر است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ضمن قدردانی از خیرین روستای مومن‌آباد، افزود: خیرین این روستا پیگیر ساخت کتابخانه جدید برای انتقال کتابخانه شیخ محمود مزدقانی هستند و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان نیز آمادگی لازم را جهت همکاری برای آماده‌سازی شرایط راه‌اندازی کتابخانه در این روستا دارد. احداث و تجهیز کتابخانه یک کار فرهنگی ماندگار است و به‌عنوان باقیات‌صالحات از خیرین به یادگار خواهد ماند.

در ادامه علیرضا نوچه ناسار، بخشدار مرکزی سرخه گفت: فعالیت‌های متنوع فرهنگی توسط کتابدار کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی در روستای مومن‌آباد برگزار می‌شود که نقش بسزایی در ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی دارد.

وی با تأکید بر اینکه مردم روستای مومن‌آباد فرهنگ دوست هستند، اظهار داشت: بایستی بسترهای لازم برای کارهای بزرگ فرهنگی را در این روستا فراهم کنیم. فضای کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی کوچک است و پیگیر زمینی برای احداث کتابخانه جدید هستیم.

در ادامه سعید قادر زاده، رئیس شورای اسلامی روستای مومن‌آباد ضمن قدردانی از مسئول کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی، گفت: ترویج فرهنگ مطالعه به عزم همگانی نیاز دارد. شورای اسلامی این روستا آمادگی لازم را برای همکاری با این کتابخانه به منظور برگزاری برنامه‌های مشترک فرهنگی دارد.

در ادامه نسرین قلی بیک، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرخه ضمن بیان اینکه مسئول کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی این روستا چند سال متوالی موفق به کسب مقام‌های کشوری در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب شده است، عنوان کرد: کودکان و نوجوانان این روستا تعامل خوبی با کتابدار این کتابخانه دارند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت کتابدار این کتابخانه موجب ایجاد تحول عظیم فرهنگی در این روستا شده خواستار حمایت و همکاری بیشتر برای انجام فعالیت‌های شاخص‌تر در این روستا شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرخه از خیرین روستای مومن‌آباد قدردانی کرد.

در ادامه محمد مومن‌آبادی، معتمد و خیر روستای مومن‌آباد گفت: خوشبختانه خیرین این روستا نگاه ویژه‌ای به کتابخانه و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی دارند.

وی با تأکید بر اینکه امیدواریم با همکاری مردم و خیرین به‌زودی شاهد کلنگ زنی برای احداث کتابخانه جدید در این روستا باشیم، خواستار حمایت و همکاری مسئولان در تحقق این مهم شد.

در ادامه زهرا مومن‌آبادی، مسئول کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی روستای مومن‌آباد ضمن قدردانی از همکاری مردم، خیرین، دهیاری و شورای اسلامی روستا، گفت: در فعالیت‌ها بایستی خلاقیت وجود داشته باشد. با تنوع در فعالیت‌های فرهنگی می‌توانیم موجب جذب مخاطبان به کتابخانه شویم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 9 =