چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲

به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین انجام شد؛

گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی در آینه کتاب

جمع

همزمان با سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی، کتابداران استان قزوین در محفلی به جمع خوانی کتاب «حاج قاسم: جستاری در خاطرات حاج قاسم سلیمانی» پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، همزمان با سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی، کتابداران و فعالین فرهنگی استان قزوین در محفلی به جمع خوانی کتاب «حاج قاسم» پرداختند.

کتاب «حاج قاسم: جستاری در خاطرات حاج قاسم سلیمانی» به قلم علی اکبر مزدآبادی نگارش شده و به بیان خاطرات دفاع مقدس از دید شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخته و ابعاد مختلف دفاع مقدس را از نگاه ایشان به مخاطب ارائه می کند.

در قسمت ابتدایی این کتاب زندگینامه ای خودنوشت از سردار سلیمانی وجود دارد که به بخشی از فعالیت‌های او در دوران ابتدایی جنگ اشاره می‌کند. در بخش‌های دیگر این کتاب بیشتر از سخنرانی‌ها و خاطرات سردار که مرتبط با سه عملیات بزرگ والفجر ۸، کربلای ۴ و کربلای ۵ استفاده شده است تا از دل این سخنرانی‌ها، خاطراتی را از سردار سلیمانی و سایر همرزمانش نقل کند و به این وسیله شخصیت او را به مخاطب این کتاب معرفی کند.

کتاب حاوی مجموعه‌ای از خاطرات حاج قاسم سلیمانی است که در قالب بخش‌های کوتاه با زبانی ساده و صمیمی نگاشته شده است. «عملیات کربلای پنج»، «از خدا پایان عمرم را خواستم»، «هیچ‌کس نمانده بود»، «به من ظلم کردی»، «زمان جنگ حاجی نبود»، «کربلاها را ادامه خواهیم داد» عناوین برخی از بخش‌های این کتاب است.

این نشست به قرائت بخش های از کتاب «حاج قاسم: جستاری در خاطرات حاج قاسم سلیمانی» اختصاص یافت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 0 =