شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان:

نقش خیرین در پیشرفت جامعه ماندگار است

خبر خیرین

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان به منظور استفاده از ظرفیت خیرین در حوزه کتاب و کتابخوانی با رئیس هیأت‌مدیره انجمن خیرین کتابخانه ساز دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان به منظور استفاده از ظرفیت خیرین در حوزه کتاب و کتابخوانی  با علی‌اصغر جمعه‌ای، رئیس هیأت‌مدیره انجمن خیرین کتابخانه ساز و رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان سمنان دیدار و گفتگو کرد.

محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان ضمن بیان اینکه امروزه خیرین نقش مهمی در توسعه فرهنگی و علمی جامعه ایفا می‌کنند، گفت: خیرین افرادی هستند که با عشق پا به عرصه نیکوکاری می‌گذارند.

وی با اشاره به نقش خیرین استان سمنان در حوزه‌های متعدد، گفت: بایستی از ظرفیت این قشر برای توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی استفاده شود.

طاهریان افزود: در صورت همکاری اتاق بازرگانی، آماده دریافت مجوزهای لازم برای ایجاد یک کتابخانه مشارکتی یا ایستگاه مطالعه در اتاق بازرگانی هستیم.

علی‌اصغر جمعه‌ای، رئیس هیأت‌مدیره انجمن خیرین کتابخانه ساز استان سمنان گفت: همه اقشار بایستی برای توسعه فرهنگ کتابخوانی گام بردارند. ترویج فرهنگ مطالعه تنها وظیفه دستگاه‌های اجرایی یا مردم خاصی نیست، بلکه همه مردم و مسئولان باید برای تحقق این مهم تلاش کنند. همه مردم باید از هر فرصتی برای مطالعه استفاده کنند. افراد می‌توانند همیشه کتاب‌های کوچک با حجم کم را برای مطالعه به همراه داشته باشند.

جمعه‌ای نقش خانواده و آموزش‌وپرورش را در ترغیب کودکان و نوجوانان به مطالعه مهم دانست و اظهار داشت: فرزندانمان را بایستی از دوران کودکی به کتابخوانی تشویق کنیم. مردم بایستی به آسانی به کتاب دسترسی داشته باشند.

جمعه‌ای با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در زمینه توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی توسط انجمن خیرین کتابخانه ساز استان سمنان، خاطرنشان کرد: فعالیت این انجمن به‌صورت استانی است و باید مجدداً رونق بگیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 4 =