یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹

با هدف ارتقای شاخص های فرهنگی و هنری صورت گرفت؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی قزوین با رئیس حوزه هنری استان

0

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین با هدف ارتقای شاخص های فرهنگی و هنری با رئیس حوزه هنری استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، به منظور توسعه همکاری ها فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به همراه ندا امیرلو، معاون اداره کل  با محمدرضا امامقلی، رئیس حوزه هنری قزوین دیدار و گفتگو کرد. 

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جلسه ضمن تبریک انتصاب رئیس حوزه هنری، بیان کرد: توسعه و ارتقای شاخص های فرهنگی- هنری، انجام برنامه ها و فعالیت های مشترک در زمینه ارائه طرح ها و برنامه ها به منظور ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی از اهداف هر دو سازمان است و باید برای نیل به این هدف از ظرفیت های طرفین در پیشبرد اهداف مشترک استفاده کنیم.
 

محمدبیگی افزود: با استفاده از توان، استعداد و پتانسیل های موجود می توان گام های مؤثری در زمینه توسعه فرهنگی در سطح استان به خصوص روستاها و مناطق کمتر برخوردار برداشت.
 

محمد بیگی ادامه داد: وجود کتابخانه ها به عنوان پایگاه های اجتماعی باعث سهولت شناسایی و دسترسی به نخبگان و استعداد های بالقوه می شود. چنانچه این افراد با استفاده از ظرفیت حوزه هنری آموزش های تخصصی لازم را پیدا کنند، قطعا سرمایه های اجتماعی ارزشمندی برای استان و کشور خواهند بود.
 

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان توجه ویژه به حوزه فرهنگ را مهم دانست و گفت: کتابخانه های عمومی یکی از ارکان مهم در حوزه فرهنگ هستند که می توانند در توسعه پایدار بسیار اثرگذار باشند.
 

رئیس حوزه هنری نیز در این دیدار با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی در شرایط خاص کرونایی کشور از کتابخانه های عمومی به عنوان پیشرو در ارتقای فرهنگ عمومی یاد کرد.
 

وی تصریح کرد: امیدواریم این همکاری بتواند در رشد و توسعه فرهنگی و انجام فعالیت های هدفمند، با برنامه‌ریزی های کارشناسانه و تاثیرگذار موثر واقع شود.
 

امامقلی اظهار داشت: کتابخانه های عمومی علاوه بر امانت کتاب به مراکز فرهنگی و آموزشی تبدیل شده اند و همین امر سبب شده حوزه هنری بتواند از این ظرفیت استفاده کرده و نخبگان هنری و فرهنگی را از درون کتابخانه های عمومی شناسایی کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 4 =