سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان:

خیران بخش بیارجمند از پیشگامان توسعه فرهنگی هستند

بیارجمند

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش بیارجمند، خیران این منطقه را از پیشگامان در توسعه فرهنگی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان، محمد طاهریان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش بیارجمند گفت:با تکمیل فضای فیزیکی کتابخانه عمومی روستایی  خیر ساز احمد آباد، تجهیزات، منابع و جذب کتابدار آن به سرعت پیگیری خواهد شد.


وی افزود: خیران این منطقه دورافتاده و محروم از پیشگامان توسعه فرهنگی بشمار می آیند و امیدواریم در توسعه فضای فیزیکی این کتابخانه نیز همراه باشند.


مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان گفت:اعضای انجمن کتابخانه های عمومی این بخش با برگزاری مستمر جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و  پیگیری مصوبات آن در استان سمنان موفق  هستند.


طاهریان ضمن قدردانی از شهرداری بیارجمند برای واریز سهم نیم درصد به انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شاهرود افزود: این واریزی در کتابخانه های عمومی بخش هزینه  خواهد شد.


حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا احمدی، امام جمعه بیارجمند نیز در این جلسه گفت: کتاب بوستان های  دانشمندان و عالمان است که مطالعه روزانه آن نباید فراموش شود.


وی کتابخوانی و مطالعه را در افزایش سطح دانایی و آگاهی مردم  بسیار موثر دانست و اظهار داشت: دانش و آگاهی تبدیل به اطلاعات شده و درنهایت توسعه همه جانبه ملی را به ارمغان دارد.


روح الله کریمی، بخشدار بیارجمند هم در این نشست گفت: شورای اسلامی و خیران روستای دور افتاده و کمتر توسعه یافته احمد آباد خارتوران برای تسریع در تکمیل فضای فیزیکی این کتابخانه خیر ساز تلاش مضاعفی دارند.


وی با اشاره به اینکه تا آخر امسال بنای فیزیکی این کتابخانه عمومی روستایی به پایان خواهد رسید، افزود: این کتابخانه پایگاه فرهنگی مناسبی برای روستاهای اطراف خود است.


سید محمد موسوی، رییس اداره کتابخانه های عمومی  شهرستان شاهرود گفت:تمامی پنج کتابدار بخش بیارجمند بومی و ساکن منطقه خود هستند و خدمات کتابخانه ای در فضای مجازی از اولویت های کنونی آنها باوجود شیوع ویروس کرونا است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 1 =