سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰

به منظور توسعه همکاری ها انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی با مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان قزوین

مساجد

مدیرکل کتابخانه عمومی استان قزوین با هدف ترویج فرهنگ مطالعه با مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد این استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین، به همراه ندا امیرلو، معاون اداره کل، با حجت الاسلام سید رضا موسوی، مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان قزوین دیدار کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین در این دیدار، بر نقش بی بدیل ائمه جماعات در ترویج فرهنگ کتابخوانی تأکید و بیان کرد: مساجد مکانی مقدس برای ترغیب مردم به تأمل و تشویق به مطالعه هستند و ائمه جماعات می‌توانند از این ظرفیت مهم و حیاتی برای آشتی دادن مردم با کتاب استفاده کنند.

محمد بیگی با اشاره به اقدامات کتابخانه های عمومی در زمان بحران کرونا اظهار کرد: نقش کتابخانه های عمومی فراتر از خدمات تامین کتاب است؛ کتابخانه عمومی امروزه به عنوان پایگاه های مردمی، اجتماعی و فرهنگی فعالیت می کنند.

وی تصریح کرد: امیدوارم زمانی برسد که در هر مسجدی کتابخانه ای دایر شود و مطالعه عادت هر روزه مردم ما شود. آن زمان است که بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه حل خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین اظهار داشت: کتابخانه های عمومی پاتوقی فرهنگی برای مردم محسوب می شوند تا جایی که اعضا می توانند اوقات فراغتی مطلوب برای خود بسازند.

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان قزوین بر لزوم توسعه کتابخانه‌ها در روستاها و مناطق کمتر برخوردار استان تأکید و بیان کرد: تأمین نیاز اطلاعاتی مخاطبین کتابخانه‌ها، در جذب آنان به کتابخانه، به خصوص در جذب کودکان و نوجوانان که آینده سازان جامعه هستند، بسیار تأثیرگذار است. 

حجت الاسلام سید رضا موسوی، ترویج فرهنگ کتابخوانی را وظیفه همگان دانست و ضمن ارائه پیشنهادهایی جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، آمادگی خود را برای حمایت و مساعدت اعلام کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 10 =