چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان خبر داد؛

راه‌اندازی خانه‌های کار و فرهنگ روستایی در مومن‌آباد

مومن

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان گفت: طرح راه‌اندازی خانه‌های کار و فرهنگ روستایی در مومن‌آباد برنامه‌ریزی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، به منظور برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی خانه‌های کار و فرهنگ روستایی در مومن‌آباد، نشستی با حضور محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ علی فیض، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرخه؛ نسرین قلی بیک، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرخه و زهرا مومن‌آبادی، مسئول کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی مومن‌آباد برگزار شد.

 محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در این نشست گفت: برای اجرای طرح راه‌اندازی خانه‌های کار و فرهنگ روستایی علاوه بر پتانسیل‌های روستا بایستی به توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی توجه شود.

وی تصریح کرد: طرح راه‌اندازی خانه‌های کار و فرهنگ روستایی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرخه، اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرخه، شورای اسلامی و دهیاری روستای مومن‌آباد و مسئول کتابخانه عمومی شیخ محمود مزدقانی این روستا برای اولین بار در استان سمنان برنامه‌ریزی می‌شود. در واقع این طرح با توجه به اینکه زهرا مومن‌آبادی، مسئول کتابخانه شیخ محمود مزدقانی چند سال متوالی در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور موفق به کسب مقام شده، در این روستا برنامه‌ریزی می‌شود.

طاهریان تصریح کرد: بر اساس این طرح از طریق توانمندسازی، برنامه‌ریزی مشارکتی و اقدامات حمایتی با محوریت فرهنگ و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، مجموعه‌ای از کسب‌وکارهای روستایی به‌صورت متمرکز و غیرمتمرکز در مرحله اول در ۵۰ روستای کشور به‌صورت آزمایشی شکل می‌گیرد.

در ادامه علی فیض، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرخه گفت: امیدواریم با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، کتابخانه عمومی روستای مومن‌آباد و حمایت مسئولان شهرستان این طرح را با موفقیت در روستای مومن‌آباد اجرا کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 3 =