چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰

به منظور توسعه همکاری ها انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان

دیدار مدیر لرستان

مدیرکل کتابخانه عمومی لرستان با هدف ترویج فرهنگ مطالعه با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر این استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی به همراه میثم زندیه شیرازی، مسئول حراست کتابخانه های عمومی استان با حجت الاسلام رضا حقیان، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان در این دیدار گفت: ظرفیت ستاد امر به معروف و نهی از منکر و تریبون نماز جمعه ظرفیتی بزرگ در حوزه فرهنگ به شمار می رود و نقش موثری در ارتقای سطح فرهنگ جامعه دارد.

فرشته طهماسبی با اشاره به اهمیت همکاری ستاد امر به معروف ونهی از منکر و کتابخانه های عمومی استان، افزود: این همکاری بستری مناسب به ویژه در راستای توسعه فضاهای کتابخانه، ترویج فرهنگ مطالعه و فراخوان کلی برای سوق دادن مردم به مطالعه خواهد شد. تریبون های نماز جمعه می توانند نقشی مهم و محوری در خصوص معرفی کتاب و فعالیت های فرهنگی داشته باشند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان اظهار داشت: طی سال های اخیر ۳۰ درصد به فضای کتابخانه های استان افزوده شده که امید می رود تا پایان سال این رقم افزایش یابد. همچنین می بایست از ظرفیت های موجود در راستای توسعه فضای کتابخانه ای به خصوص در شهرهای فاقد کتابخانه، بهره برداری شود.

وی با اشاره به محدودیت های اعتباری نیز افزود: تلاش می شود از طریق رایزنی با مسئولان ظرفیت های چون مساجد و مکان های مختلف را به عنوان کتابخانه عمومی برای عموم مجهز کنیم.

دبیرستاد امر به معروف نهی از منکر استان لرستان در این جلسه با تاکید بر ضرورت ترویج و نهادینه سازی فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: احیای دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر از طریق تبلیغ، ترویج و ایجاد شناخت محقق می شود. مشارکت عمومی بستر ایجاد شناخت و تحقق ترویج امر به معروف ونهی از منکر است.

وی ادامه داد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر آماده هرگونه همکاری در راستای توسعه و ترویج مطالعه با کتابخانه های عمومی است.

گفتنی است، در این جلسه بر لزوم همکاری بین ستاد امر به معروف و نهی از منکر و کتابخانه های عمومی در برگزاری برنامه های مشترک به مناسبت های مختلف ملی و مذهبی، در راستای ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی تاکید شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 9 =