شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴

با انتخاب دو تن از کارکنان کتابخانه های عمومی فارس؛

پنج نفر از استان فارس به مرحله نهایی هفتمین جشنواره مروجان کتابخوانی رسیدند

جشنواره مروجان خواندن

میثم جوانبخت و افسانه مظفری از کارکنان کتابخانه‌های عمومی فارس به مرحله نهایی هفتمین دوره جشنواره مروجان خواندن راه یافتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، با اعلام نظر داوران هفتمین دوره جشنواره مروجان خواندن، نامزدهای راه یافته به مرحله نهایی این جشنواره مشخص شدند که از این میان پنج نفر از استان فارس در دو بخش گروه ها و نهاد های غیردولتی و افراد انتخاب شدند.

میثم جوانبخت، رئیس اداره امور کتابخانه های اداره کل کتابخانه های عمومی فارس و افسانه مظفری، مسئول کتابخانه عمومی کوثر نور نی ریز در کنار زهرا شاه نظرنژادخالصی، محمد حسین امانت و محمدرضا نیازمند پنج منتخب استان فارس در مرحله نهایی این دوره از جشنواره هستند.

میثم جوانبخت با فعالیت های گسترده خود در حوزه کتابخوانی ناشنوایان و ارائه طرح ها و برنامه های متفاوت در این حوزه همچون ایجاد بخش ناشنوایان، برگزاری کارگاه های آموزشی خدمات کتابخانه های عمومی برای ناشنوایان، تدوین نیازهای کتابخوانی افراد ناشنوا و تولید کتاب های چند رسانه ای برای ناشنوایان، نگارش مقالات مربوط به ناشنوایان و کتابخانه ها در دوران کرونا و...  از جمله نامزدهای مروجین کتابخوانی استان فارس است که با تلاش‌های وی در حوزه ترویج کتابخوانی افراد ناشنوا، تاکنون بارها از سوی مسئولان استانی و ملی تقدیر شده است.

افسانه مظفری، کتابدار شهرستان نی ریز استان فارس نیز با ارائه طرح هایی در حوزه بانوان و انجمن مطالعاتی زنان خانه دار، کودکان و نوجوان، فعالیت در حوزه محیط زیست و اجرای طرح زمین سبز، فعالیت کتابخوانی و ترویجی برای کودکان استثنایی، همکاری با بهزیستی و انجام برنامه های ترویجی در مراکز شبه خانواده و... در هفتمین دوره جشنواره مروجین خواندن به مرحله نهایی رسیده است.

گفتنی است، هیأت داوران مرحله نیمه نهایی هفتمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی کشور متشکل از محسن حاجی‌زین العابدینی (دبیر جشنواره)، فرمهر منجزی، فرح حق نژاد، فریبا اقدامی، کیمیا امینی، اسماعیل یزدان پور و مریم انصاری، اسامی نامزدهای راه یافته به مرحله نهایی این جشنواره را اعلام کرد. جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی هر ساله با همکاری و همراهی گروه ها و نهاد ها و تشکل های غیر دولتی تحت عنوان شبکه مروجان کتابخوانی کشور و با محوریت دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود و در برگزاری این جشنواره سازمان ها و نهاد های دولتی و غیردولتی  این شبکه را یاری و همراهی می کنند. هفتمین دوره این جشنواره با اعلام فراخوان آن شهریور ماه ۱۳۹۹ شروع به کار کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 1 =