یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹

به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین؛

نشست تخصصی «نماز و راه های ترویج آن» برگزار شد

نماز

نشست تخصصی «نماز و راه های ترویج آن» به همت اداره کل کتابخانه های عمومی قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی قزوین، نشست تخصصی «نماز و راه های ترویج آن» به همت اداره کل کتابخانه های عمومی قزوین و با حضور ناصر سلیمی، امام جماعت اداره کل کتابخانه های عمومی و جمعی از علاقه مندان به صورت مجازی در بستر اسکای روم برگزار شد.

در این نشست ناصر سلیمی، راه های ترویج و توسعه فرهنگ نماز را یادآور شد و گفت: بسیاری از آسیب های اجتماعی ناشی از بی توجهی به امر نماز است و اگر جوانان بیشتر به سمت نماز گرایش یابند، بسیاری از این آسیب ها رفع می‌شود. 

سلیمی گفت: نماز برای همگان فرصتی ارزشمند است و همه باید از این فرصت و ظرفیت مهم جهت برطرف کردن دغدغه ها و منویات رهبرمعظم انقلاب که همان کاهش آسیب‌های اجتماعی است، استفاده کنند.

وی اظهار داشت: نماز باید در گفتار و کردار فرد نمازگزار تاثیرگذار بوده و نمود عینی داشته باشد و نمازگزاران باید برای دیگران اسوه و الگو باشند.


سلیمی تاکید کرد: برای ترویج و گسترش فرهنگ نماز و ترغیب جوانان و نوجوانان به انجام این فریضه الهی باید به سمت استفاده از ایده های بکر و خلاقانه و نوآورانه گام برداشت. ترویج فرهنگ اقامه نماز در مراکز فرهنگی به خصوص اداره کتابخانه ها نقش مهمی در توسعه و تثبیت فرهنگ اقامه نماز خواهد داشت.

وی بیان کرد: برای ترویج و توسعه فرهنگ نماز در جامعه باید گناه را کمرنگ کنیم. هر چقدر بیشتر اهمیت و جایگاه نماز در جامعه را نشان دهیم، در این زمینه موفق تر خواهیم بود. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 10 =