یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲

با هدف توسعه فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی سمنان با امام جمعه شاهرود

امام جمعه

مدیرکل کتابخانه های عمومی سمنان با هدف هم اندیشی به منظور یافتن راهکارهایی برای توسعه فرهنگ کتابخوانی، با امام جمعه شاهرود دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، حسین شاکری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان با همراهی سید ابراهیم موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شاهرود و با هدف هم اندیشی به منظور یافتن راهکارهایی برای توسعه فرهنگ کتابخوانی، با حجت الاسلام عباس امینی، امام جمعه شاهرود دیدار و گفتگو کرد.

 حجت‌الاسلام عباس امینی، امام‌جمعه شاهرود در این دیدار با اشاره به اثرگذاری فعالیت‌های فرهنگی در کاهش آسیب‌های اجتماعی، بیان کرد: توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی ضروری است؛ چراکه مطالعه موجب افزایش آگاهی انسان شده و روح آدمی با کتاب‌خوانی غنی می شود.
 امام‌جمعه شاهرود اظهار داشت: کتابداران باید بر اساس نیاز مخاطب، کتاب معرفی کنند و در نظر گرفتن شرایط سنی برای معرفی کتاب ضروری است.

در ادامه حسین شاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با بیان اینکه برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در طول سال برگزار می‌شود، عنوان کرد: برگزاری برنامه‌های فرهنگی موجب جذب مخاطبان به کتابخانه ها می‌شود.
وی با اشاره به اهمیت توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، افزود: ترویج فرهنگ مطالعه به عزم همگانی نیاز دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اشاره به استقبال بی‌نظیر مردم و مسئولان استان سمنان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، خاطرنشان کرد: برنامه های فرهنگی مشابه در موضوع های مختلف کمک شایانی به انس کودکان و نوجوانان با کتاب و توسعه امر کتابخوانی است.