یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷

همزمان با هفته دولت؛

کتابخانه عمومی امیرکبیر بافق بازگشایی شد

کتابخانه عمومی امیرکبیر بافق بازگشایی شد

همزمان با هفته دولت و با حضور معاون استاندار یزد، کتابخانه عمومی امیرکبیر بافق پس از بهسازی و زیباسازی، بازگشایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، همزمان با هفته دولت، کتابخانه عمومی امیرکبیر بافق پس از بهسازی و زیباسازی، با حضور محسن صادقیان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد؛ محمد زاده‌رحمانی، فرماندار بافق؛ رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ محمود زارع، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری؛ محمدرضا عارفی، مدیرکل دفنر فنی استانداری یزد و جمعی از مسئولان محلی بازگشایی شد.

در این مراسم محسن صادقیان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با گرامیداشت هفته دولت بیان کرد: در هفته دولت سال جاری بیش از ۷۱۰ پروژه عمرانی در استان یزد کلنگ‌زنی یا افتتاح شد.

وی با اشاره به مشارکت بالای بخش خصوصی در تکمیل و احداث پروژه‌های عمرانی استان در بخش‌های مختلف، گفت: با توجه به نبود اعتبارات دولتی برای تکمیل و آغاز پروژه‌های جدید، سیاست دولت جذب سرمایه‌های بخش خصوصی برای تکمیل این پروژه‌ها است و در این راستا، بیش از ۲۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار از طریق بخش خصوصی در این خصوص هزینه شده است.

صادقیان با تأکید بر اینکه پروژه های حوزه اشتغال و رفع بیکاری، موردحمایت ویژه دولت است، تصریح کرد: در سال جاری معادل اعتبارات عمرانی به دهیاری‌ها و شهرداری‌ها کمک شده است که این اعتبارات می‌تواند به توسعه و آبادانی روستاها کمک کند.

محمد زاده‌رحمانی، فرماندار بافق نیز در این مراسم با اشاره به توجه ویژه فرمانداری به توسعه بخش فرهنگی و به ویژه کتابخانه‌های عمومی در شهرستان گفت: کتابخانه عمومی امیرکبیر بافق که شاهد بازگشایی آن هستیم، سومین کتابخانه شهرستان بود که با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی، فرمانداری، شهرداری و بخش خصوصی، بهسازی و بازگشایی شد.

وی ادامه داد: پروژه بهسازی و زیباسازی کتابخانه امیرکبیر بافق از ابتدای مهرماه ۹۷ آغاز شد و با همکاری بخش خصوصی و دولتی و همچنین اختصاص سهم نیم‌درصد شهرداری، این پروژه در شهریورماه ۹۸ و همزمان با هفته دولت آماده بهره‌برداری شد.

زاده‌رحمانی، با بیان اینکه محیط‌های فرهنگی سرشار از شادابی و نشاط هستند، اظهار داشت: با بهسازی کتابخانه‌های شهرستان در سال‌های اخیر شاهد رشد کتابخوانی و عضویت مردم فرهنگ‌دوست و اهل مطالعه بافق در کتابخانه‌های عمومی بوده‌ایم.

رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد نیز در ابتدای این مراسم با گرامیداشت هفته دولت گفت: روند بهسازی کتابخانه از مهرماه ۹۷ آغاز شد و در جریان بهسازی آن جمعاً مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شد که از این مقدار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال صرف هزینه‌های عمرانی و ۲ میلیارد ریال نیز برای نوسازی تجهیزات کتابخانه صرف شد.

وی افزود: از مجموع کل اعتبارات صرف شده برای بهسازی کتابخانه امیرکبیر، ۵۰۰ میلیون ریال توسط فرمانداری، ۳۰۰ میلیون ریال با مساعدت شرکت سنگ‌آهن بافق و ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال نیز از محل نیم‌درصد شهرداری این شهر تأمین شده است.

دوست فاطمی‌ها در پایان سخنان خود از تلاش ویژه رئیس و کتابداران کتابخانه‌های عمومی بافق در جریان بهسازی کتابخانه عمومی امیرکبیر قدردانی کرد.

در پایان این مراسم از الهام آقایی، رئیس اداره کتابخانه‌های بافق به دلیل تلاش ویژه در روند بهسازی کتابخانه امیرکبیر تقدیر شد.

گفتنی است، شهرستان بافق دارای ۳ باب کتابخانه شهری و یک باب کتابخانه روستایی است که در سال‌های اخیر سه کتابخانه مفیدی، منتظران مهدیه و امیرکبیر بهسازی و شاداب‌سازی شده‌اند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 11 =