دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸

استاد علم اطلاعات و دانش‌شناسی:

جشنواره کتابخوانی رضوی موجب تداوم حضور افکار امام رضا(ع) در ایران اسلامی است

دکتر احمد شعبانی

استاد دانشگاه اصفهان و عضو هیات مدیره و نایب رئیس انجمن ارتقای کتابخانه‌های عمومی کشور، جشنواره کتابخوانی رضوی را منجر به تداوم حضور افکار امام رضا(ع) در ایران اسلامی دانست.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، احمد شعبانی، استاد علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه اصفهان و عضو هیات مدیره و نایب رئیس انجمن ارتقای کتابخانه‌های عمومی کشور، جشنواره کتابخوانی رضوی را اتفاقی دانست که به توسعه اندیشه و گفتمان منطقی در مجامع عمومی و تخصصی کمکی شایان خواهد داشت. متن  این پیام به شرح زیر است:

توجه به مطالعه و خواندن از برکت وجود جشنواره  کتابخوانی رضوی حسن اتفاقی است که می‌تواند به توسعه‌ اندیشه و گفتمان منطقی در مجامع عمومی و تخصصی در کشور عزیزمان ایران مساعی مجددی فراهم آورد. حضور امام عزیز و نازنین اهل مکتب تشیع، حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در بین دانشمندان، صاحبنظران و عامه‌ مردم در طول حیات پر بار و شکوهمند خود پدیده‌ای بس متعالی و ارزشمند بود که روایات مختلفی را به آن معطوف داشته و مورد افتخار است که دیالوگ‌های آن چهره والا مرتبه و مناظره‌های علمی ایشان به رفعت فکری پیروان نامبرده ارتقای درخشانی بخشیده، آثار و اخبار جاری بیانگر نفی تعصب، خرافات و تکامل فکری، موجبات تحسین علاقه مندان وی را از آن معصوم مطهر بهره مند کرده است.
بسی موجب سرافرازی است که تشکیل و تشریک مساعی در جشنواره کتابخوانی رضوی به تداوم و حضور آن افکار در جامعه فعلی، به یادکردی والا و ارجمند منتسب شده و امکان بهره جویی دوستداران مطالعه و کتابخانه‌های عمومی را در دامان پر مهر و پر عطوفت این رویداد ظاهر می‌سازد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 2 =