چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱

با پیام ویدئویی محمدجواد محبت شاعران برجسته کرمانشاهی صورت گرفت؛ 

افتتاح محفل ادبی بیستون کرمانشاه

محفل ادبی

محفل ادبی کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه با حضور شاعران برجسته استان و فرهیختگان ادبی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، نشست افتتاح محافل ادبی کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه با عنوان محفل ادبی بیستون به صورت مجازی با حضور معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه؛ نغمه مستشار نظامی، دبیر محافل ادبی کل کشور؛ منوچهر پروینی، شاعر و دبیر محافل ادبی کتابخانه های عمومی استان؛ افشین آزادی، رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه، اسفندیار رشیدی، علی سهامی، ثریا صفری، یدالله نوری از شعرای استان و محمد جواد محبت، شاعر نام آشنای کرمانشاهی در  روز یکشنبه ۵ مرداد برگزار شد.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، ضمن تبریک سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد و روز کرمانشاه، گفت: مقام معظم رهبری در آخرین سفر خود به استان کرمانشاه فرمودند «کرمانشاه سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی است» و این نوید سرافرازی و پیروزی در تمام زمینه ها است و باید در راه مقاومت و سربلندی استان کرمانشاه در تمام حوزه ها خصوصا در زمینه فرهنگ و ادب موفق و سربلند باشیم. 

وی افزود: رویکرد مهم نهاد کتابخانه های عمومی کشور تبدیل کتابخانه های عمومی به پایگاه های فرهنگی- اجتماعی بود که به عنوان مراکز فرهنگی مخاطبان فرهیخته را در تمام زمینه ها به خود جذب کنند و محفل های فرهنگی مناسبی برای آن ها داشته باشند؛ در همین راستا محافل ادبی تشکیل شد که با استقبال خوب شاعران و فرهیختگان روبه رو شده است.

حسنی خونسار، افزود: منوچهر پروینی، شاعر و فرهیخته ادبی به عنوان دبیر محافل ادبی استان کرمانشاه معرفی می شود و امیدواریم در توسعه این محافل همواره موفق و پیروز باشد.

منوچهر پروینی، دبیر محافل ادبی کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه نیز در این نشست گفت: کتابخانه ها مرکز الهام شعرا و محیطی مناسب برای محافل و گردهمایی شعرا و فرهیختگان هستند.

وی افزود: با توجه به ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی هم اکنون اولین جلسه محفل ادبی بیستون را از طریق فضای مجازی و با حضور تعدادی از شاعران برجسته برگزار می کنیم، امیدواریم با نابودی ویروس کرونا بتوانیم از این پس در تمام کتابخانه ها و تمام شهرستان های استان محافل ادبی را راه اندازی کنیم.

در ادامه جلسه محمدجواد محبت، شاعر نام آشنای کرمانشاهی، به مناسبت افتتاح رسمی محفل ادبی بیستون ویدیویی در قرنطینه خانگی ضبط و ارسال کرد.

وی ضمن تبریک سالگرد عملیات مرصاد و روز کرمانشاه پس از اشاره به شروع فعالیت محفل های ادبی در کتابخانه های عمومی سروده خود در وصف کرمانشاه را برای حاضران در این نشست مجازی قرائت کرد.

نغمه مستشار نظامی، عضو شورای محفل های ادبی و هماهنگ کننده محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، ضمن ابراز خرسندی از اینکه در روز ملی کرمانشاه محفل ادبی بیستون افتتاح می شود، گفت: استان کرمانشاه همیشه از استان های ادب پرور و فرهنگ دوست بوده و همچنین اساتید بنام و فرهیخته ای چون زنده یاد احمد عزیزی، استاد بهزاد کرمانشاهی و همچنین محمد جواد محبت در حوزه شعر و ادب دارد.

وی ضمن تقدیر از بانیان تشکیل محفل های ادبی از تمام شاعران و فرهیختگان دعوت کرد در پویش تک بیت طنز #اقتراح_ماسک شرکت کنند.

در ادامه هر یک از شاعران شعرها و سروده های خود را قرائت کردند و به بیان نظرات خود در زمینه توسعه محافل ادبی در استان پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 1 =